organizacja szafy z butami
Modowe porady

Jak przechowywać buty? Organizacja szafy

Gdy zbliża się kolejna pora roku, zwykle chowamy część butów do szafy w oczekiwaniu na swój sezon. Jak jednak o nie zadbać, aby wyglądały jak nowe? Odpowiednio zaplanowana i idealna szafa to marzenie wielu osób – przestronna i funkcjonalna pozwoli we właściwy sposób przechowywać każdy element garderoby. Tym razem skupmy się na dodatku, który kochają wszystkie kobiety – na butach.

Meble na buty

Zadbaj o dobrą organizację nie tylko w tej części szafy, w której przechowujesz ubrania – kluczowy jest też porządek w butach. Przede wszystkim zdecyduj, gdzie będziesz je trzymać – wiele zależy od metrażu Twojego mieszkania oraz liczby par. Czasami wystarczająca będzie szafka w przedpokoju, innym razem – pojemna szafa, aby na jej dnie lub na specjalnych półkach wyeksponować buty. Niezależnie od wyboru, szukaj funkcjonalnych mebli.

Jak zadbać o porządek w butach?

Warto przeznaczyć przestrzeń na dole szafy na buty – praktyczne będą kosze, ew. kartonowe pudełka, ale musisz zapewnić im właściwą cyrkulację powietrza. Odpowiednia temperatura oraz wilgotność jest tu kluczowa. Warto też kupić prawidła, które zagwarantują butom właściwe przechowywanie. Są to wypełnienia, które pomogą utrzymać cholewkę w jej oryginalnym kształcie, a także wchłoną wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

Buty należy ustawiać w pewnych odstępach od siebie, aby miały trochę przestrzeni. Nie mogą stać na sobie ściśnięte czy wrzucone na dno szafy, gdyż wpłynie to na ich wygląd oraz kształt i nie zapewni im długiej żywotności.

Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja butów

Przede wszystkim starannie wyczyść buty z kurzu i piasku czy błota, zanim schowasz je do szafy. Przetrzyj je wilgotną szmatką lub gąbką, a do impregnacji użyj profesjonalnych środków. W ten sposób poprawisz wytrzymałość skory i podniesiesz odporność butów na zmienną pogodę.