czarne buty sportowe damskie
Modowe porady

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty sportowe?

Popełniasz ten sam błąd, co niemal wszyscy? Większość z nas kieruje się głównie designem, szukając butów sportowych. Fason i kolor mają znaczenie, bo takie obuwie zagościło też na ulicach, ale warto zwrócić uwagę też na inne kryteria. Sprawdź, co wziąć pod uwagę, wybierając obuwie o sportowym charakterze.

Buty sportowe – design i komfort

Każdy but musi dobrze wyglądać – ma to ogromne znaczenie przede wszystkim dla kobiet. Jednak w przypadku obuwia sportowego duże znaczenie ma też ich komfort, wytrzymałość, wykonanie, jakość materiału oraz bezpieczeństwo w trakcie codziennego użytkowania. Bieganie, siłownia, fitness czy tenis wymagają zaangażowania całego ciała oraz odpowiedniego obuwia, by czuć się komfortowo i swobodnie.

W sklepach obuwniczych znajdziesz buty sportowe cenionych marek – jak Puma, Reebok, Nike, New Balance, Sprandi czy adidas. Są niezbędne do uprawiania sportów, ale też na dobre zagościły na ulicach i stały się ważnym elementem miejskich stylizacji casualowych.

Użytkowanie obuwia zgodnie z jego przeznaczeniem

Duże znaczenie ma też określenie, do czego buty będą Ci służyły – inne obuwie sprawdzi się do biegania, na fitness, do gry w piłkę, na rower, a inne na spacery po parku albo jako jeden z elementów codziennych zestawów o charakterze sportowym lub casualowym. Każda forma aktywności ma inne wymagania – np. buty na siłownię muszą zapewniać odpowiednią amortyzację, do gry w tenisa lub squasha – przyczepność, a do biegania powinny idealnie zabezpieczać kostkę.

Wykonanie i materiał

Rodzaj materiału oraz jakość wykonania obuwia wpływa na jego trwałość – obuwie sportowe powinno być wytrzymałe, ale zarazem przewiewne. Sprawdzą się nowoczesne materiały oraz skóra naturalna, gdyż takie buty będą odporne na zniszczenia typu obtarcia i zadrapania. Do produkcji sportowego obuwia wykorzystywane są także włókna syntetyczne, dzięki którym wybrana para będzie lekka – poza tym takie modele można wykonać w niemal każdym kolorze.

Dopasuj rozmiar – idealnie 

Starannie dobrany rozmiar butów ma kluczowe znaczenie – w niewygodnym obuwiu nie ma mowy o uprawianiu sportu, nawet amatorskim. Weź pod uwagę rodzaj stopy i jej wymiar, a następnie zmierz kilka par, aby wybrać te jedyne.

Buty sportowe muszą być dopasowane do naszego gustu i stylu, ale też potrzeb i oczekiwań, aby spełniały swoją rolę i gwarantowały komfort oraz satysfakcję z zakupu.